Komu spodoba się Islandia?
Kraj spodoba się osobom szukającym dzikiej przyrody i piękna natury. Na pewno nie znajdziecie tutaj starówek, pięknych starych kamienic etc. - takich rzeczy tutaj brak.
To miejsce dla zwolenników aktywnej turystyki, idealny na rowerowe i piesze wycieczki.
Islandia przypadnie do gustu fotografom, przyrodnikom, pasjonatom ciszy i spokoju …

Lodowce, gejzery, monumentalne wodospady - oto niezwykła Islandia.
 
Co warto zobaczyć?

Będąc krótko na Islandii warto zobaczyć następujące miejsca:
Rejkiawik i okolice, Złoty Krąg, Błękitną Lagunę, wodospad Glymur, Lodową Lagunę, Thosmork, Kalidalur, półwysep Reykjanes, Wybrzeże południowe - Mýrdalsjökull, wulkan Hekla, Keflavik, Hafnarfjordur oraz Akranes.

wycieczki Islandia | rent a car | tanie loty islandia | ubezpieczenie

 
Kiedy jechać do Islandii?
Klimat Islandii to typowy klimat oceaniczny, z chłodnym i wilgotnym latem oraz łagodną, choć wietrzną zimą. Średnie temperatury w Rejkiawiku to 11 stopni C w lipcu i minus 1 stopień C w lutym. Większość turystów przybywa na Islandię w sezonie letnim, trwającym od początku czerwca do końca sierpnia.
Latem temperatura powietrza waha się między 12 a 15 stopni C. Od jesieni aż do wiosny w kraju jest zimno, ciemno oraz wietrznie.
 
IS wśród najbardziej interesujących ...
Według sondażu przeprowadzonego przez American Express (wydawca kart płatniczych) Islandia jest jednym z dziesięciu najbardziej interesujących miejsc na świecie.

87 procent osób biorących udział w sondażu wybierało określone miejsca świata, w których chcieliby spędzić swój letni urlop, biorąc pod uwagę swoje zainteresowania. Islandia przoduje pod względem muzyki.
W pytaniach wzięto pod uwagę dziesięć dziedzin: imprezy rodzinne, muzykę, sport i rekreację, naukę, historię, sztukę, wino i szampany, wydarzenia sportowe, kuchnię i przepisy kulinarne, modę i zakupy.
 
Islandia
Ten niezwykły kraj zachwyca wodospadami, gejzerami, gorącymi źródłami i lodowcami, a wzrusza swą kameralnością oraz bezgraniczną życzliwością i radością życia mieszkańców. Warto go bliżej poznać!
 
Sprawdzone hotele w Islandii tylko na e-Hotel.pl