Wycieczka na Islandię
Image DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Islandii przez jeden z portów lotniczych. Przylot do Keflaviku. Transfer do Reykjaviku. Po drodze wizyta w Błękitnej Lagunie, pławienie się w niezwykłych, bogatych w minerały wodach, które ponoć czynią cuda dla skóry. Nabieranie sił przed dalszą podróżą, dla chętnych fakultatywnie możliwość drzemki w wodzie... Po kąpielach dalszy przejazd do Reykjaviku. Przechadzka po najdalej na Północ wysuniętej stolicy świata. Wizyta na starówce, gdzie mieści się siedziba rządu i ratusz. Spacer wzdłuż romantycznego jeziora Tjorn, które jest ulubionym miejscem ptactwa wodnego i zakochanych par. Nocleg w Reykjaviku.

DZIEŃ 2
Po śniadaniu długo oczekiwane pożegnanie z cywilizacją. Krótka wizyta w miasteczku-ogrodzie Hveragerdi. Przejazd ku zagubionemu wśród ponurych szczytów, mistycznemu Thorsmork (w dosłownym tłumaczeniu Puszczy Thora), chwila grozy przy przekraczaniu rwących potoków autokarem (!), spacer po urokliwej, tajemniczej górskiej dolince. Chwila kontemplacji i zadumy przy najwspanialszych wodospadach wyspy Seljalandsfoss i Skogarfoss, rodzących się z górskich potoków na zboczach lodowca Eylajfjallajokul. Nocleg w hotelu w miejscowości Skogar.

DZIEŃ 3
Po śniadaniu dalsza wędrówka wzdłuż wybrzeża islandzkiego. Wizyta na strzelistych klifach Dyrholaey, gdzie mieszkają przesympatyczne maskonury oraz na sąsiedniej, czarnej plaży, nad którą dominują ponure, czarne skały Reynisdrangur, górujące wśród fal niczym smoczy grzbiet. Eksploracja jednego z najbardziej dziewiczych miejsc Dalekiej Połnocy - Parku Narodowego Skaftafell. Milczące podziwianie piękna okolonego bazaltowymi kolumnami wodospadu Svartifoss - Czarnego Wodospadu. Czołobitny zachwyt wobec Matki Natury podczas rejsu amfibią po lagunie Jokulsarlon wśród lodowych olbrzymów (opcja fakultatywna). Dla zapobiegliwych - degustacja whisky z lodem prosto z góry lodowej! Zakwaterowanie i nocleg w okolicy miasta Hofn.

DZIEŃ 4
Po śniadaniu przejazd krętymi drogami Islandii wzdłuż malowniczych fiordów wschodniego wybrzeża w stronę kolejnych osobliwości przyrody. Próba wypatrzenia fok wśród skał Stokksnes. Sesja fotograficzna na tle owiewanych lodowatym wiatrem przełęczy górskich. Postój nad jeziorem Logirunn, islandzkim Loch Ness, przechadzka po ścieżkach arboretum w największej islandzkiej puszczy Hallormsstadaskogur. Przejazd w kierunku Egilsstadir. Nocleg w okolicy miasta.

DZIEŃ 5
Po śniadaniu zwiedzanie okolic mistycznego jeziora Myvatn - wędrówka po spowitych dymami polach ławowych przy wulkanie Krafla, chwila grozy przy bulgoczących błotach przy Namafjall i w końcu kontemplacja legendarnych, niesamowitych formacji skalnych Czarnych Zamków, Dimmu Borgir. Szczere podziwianie cudów przyrody, licznie zgromadzonych na brzegu jeziora Myvatn - gorących źródeł podziemnych, „fałszywych kraterów", bogatego życia ptaków (raj dla miłośników filmów Hitchcocka...). Po tak intensywnym dniu uroczyste złożenie omdlałego ciała w hotelowym łożu w okolicy jeziora Myvatn.

DZIEŃ 6
Po śniadaniu podjazd pod największy wodospad Europy, rozszalały Dettifoss. Niegodne prawdziwego macho ckliwe rozrzewnienie nad romantyką okolicy i potęgą Matki Natury w Parku Narodowym Jokulsargljufur - nieśmiała próba eksploracji skalnego labiryntu Hljodaklettar ze słynnym Kirkjan (Kościołem), a także chwila filozoficznej zadumy nad trudną do wytłumaczenia magią kanionu Asbyrgi, który, jak uważali wikingowie, został odciśnięty w ziemi podkową mitycznego wierzchowca boga Odyna, Sleipnirra. Przejazd do Husavik. Czas na prawdziwą morską przygodę - fakultatywna trzygodzinna wyprawa statkiem na poszukiwanie wielorybów. Pod wieczór próba ochłonięcia z nadmiaru wrażeń w stolicy północnej Islandii - prześlicznym, prawie cukierkowym miasteczku Akureyri. Nocleg w okolicach Akureyri.

DZIEŃ 7
Po śniadaniu wizyta w miejscowym ogrodzie botanicznym i zakupy pamiątek na głównym deptaku miasteczka Akureyri. Dalszy przejazd wyżynami kraju, po czym wizyta w skansenie torfowych domostw w Glaumbar. Postój przy Deildartunguhver, najwydajniejszym islandzkim gorącym źródle. Przejazd do Reykholt, miejsca, gdzie ongiś żył i tworzył Snorri Sturlson, islandzki Szekspir. Nocleg w hotelu w Reykholt.

DZIEŃ 8
Po śniadaniu przechadzka po okolicy lub fakultatywnie półtoragodzinna wyprawa na islandzkich konikach po bezdrożach wyspy. Wyprawa pod wodospady Hraunfossar i Barnafoss, wizyta w górskiej osadzie Husafell i przejazd na pustkowie lawowe celem eksploracji jaskini Vidgelmir. Dalszy przejazd przez wyżynę Kaldidalur do Parku Narodowego Thingvellir. Nazwę Thingvellir można przetłumaczyć jako „równiny parlamentarne", a jest to miejsce, gdzie przed tysiącem lat powstała pierwsza, unikalna demokracja wikińska. Spacer wśród miejsc po dziś świętych dla narodu islandzkiego. Nocleg w hotelu w miejscowości Laugarvatn, słynącej ze źródeł termalnych.

DZIEŃ 9
Po śniadaniu podjazd pod słynny, choć z rzadka już dziś aktywny Geysir, źrodło erupcji gorącej wody, od którego wzięły swoją nazwę wszystkie tryskające gorące źrodła na świecie, podejście pod Strokkur, mniejszy, lecz bardziej aktywny gejzer. Postój przy Gullfoss - Złotym Wodospadzie i wizyta w miejscu pierwszego biskupstwa islandzkiego Skalholt, zlokalizowanego niedaleko bliźniaczych wodospadów Hjalparfossen. Wizyta w zrekonstruowanym wikińskim domostwie Stong, próba nasycenia się atmosferą dawnych wieków. Dalszy przejazd do Reykjaviku po drodze kontemplacja górującego nad horyzontem, złowieszczego wulkanu Hekla. Próba dostrzeżenia wierzchołka, zwykle schowanego w chmurach. Czas wolny i nocleg w Reykjaviku.

DZIEŃ 10
Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot do Polski przez jeden z portów tranzytowych. Przylot do Warszawy.

OPCJA - GRENLANDIA Po zakończeniu wyprawy istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o wizytę na Grenlandii za dodatkową opłatą:

Kulusuk 1 dzień: 3 290 PLN (cena zawiera: przelot Reykjavik - Kulusuk - Reykjavik, piesza wycieczka po Kulusuk z miejscowym przewodnikiem, prze-kąski na pokładzie samolotu)

Kulusuk 2 dni: 4 300 PLN (cena zawiera: przelot Reykjavik - Kulusuk - Reykjavik, nocleg w Kulusuk z pełnym wyżywieniem, przekąski na pokładzie samolotu)

Ammassalik 3 dni: 5 900 PLN (cena zawiera: przelot Reykjavik - Kulusuk - Reykjavik, transfery helikopterem Kulusk - Ammassalik - Kulusuk, 2 noclegi w Ammassalik z pełnym wyżywieniem, przekąski na pokładzie samolotu) W cenie pakietów nie są zawarte: transfery na /z lotniska w Reykjaviku, dodatkowe noclegi w Reykjaviku (ok. 162 PLN/noc w pok. 2-os.), podatki lotniskowe na Grenlandii: ok. 80 EUR, dopłata do pok. 1-os. na Grenlandii: 350 PLN /noc.

Opcja „Grenlandia" realizowana będzie samodzielnie, bez opieki polskiego pilota. Zgłoszenia przy zapisie na imprezę.

Zapytaj o ceny i terminy.

Cena zawiera:
  • przelot Warszawa - Keflavik - Warszawa,
  • zakwaterowanie w hotelach klasy Edda, Foss lub guest house
  • pokoje 2-osobowe, łazienki (bardzo czyste) na korytarzach,
  • obfite śniadanie typu bufet po każdym z noclegow,
  • przejazdy mikrobusem z doświadczonym kierowcą,
  • opieka pilota-przewodnika,
  • ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

Cena nie zawiera:
  • biletów wstępu, rejsu po jeziorze Jokulsarlon, rejsu w poszukiwaniu wielorybów, wtępu na Błękitną Lagunę, jazdy konnej - ok. 160 EUR
  • dopłaty do pokoju 1-os.: 1 800 PLN


Organizator: LTRA

Potrzebujesz więcej informacji? Szukasz innych wycieczek lub terminów?
Napisz do nas: i n f o @ i s l a n d i a . c o m . p l .
 
Sprawdzone hotele w Islandii tylko na e-Hotel.pl